Przeskocz do treści

Góry Izerskie – dlaczego warto przyjechać do Przecznicy?

Tym razem wybraliśmy się na kilka dni w Góry Izerskie. Znajomi polecili nam świetną agroturystykę "Izerski Potok" w Przecznicy. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę z kilku względów.

Po pierwsze, Przecznica to miejscowość z "duszą". Ma bogatą historię o czym więcej napiszę w kolejnym poście.

Po drugie, jest to miejsce niekomercyjne, z dala od tłumów turystów. Bardzo lubimy takie spokojne miejsca, szczególnie że nie było tutaj nawet zasięgu. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może to być kłopotliwe, ale my akurat cenimy sobie miejsca, gdzie nie ma dostępu do Internetu, a telefon można odłożyć na bok.

Po trzecie, agroturystyka jest przyjazna rodzinom z dziećmi pod wieloma względami.

  • Posiada spore pomieszczenie dla dzieci pełne zabawek, gier, puzzli.
  • Na piętrze obok pokoi znajduje się duża kuchnia. Wieczorami kiedy dzieci spały w pokojach, my ze znajomymi mogliśmy posiedzieć dłużej w kuchni, bez stresu, że obudzimy nasze pociechy.
  • Właścicielka agroturystyki Pani Agnieszka organizuje liczne warsztaty dla dzieci (warsztaty ceramiczne, decoupage i mydlarskie). My akurat skorzystaliśmy z warsztatów mydlarskich, ponieważ Pani Agnieszka doradziła nam, że są najbardziej odpowiednie dla naszego 4-latka i 5-latki znajomych. Dzieci naprawdę miały frajdę z przygotowania dla siebie mydełek w kształcie misia, kwiatuszka czy aniołka. Zajęcia odbywają się w "Starej Kuźni" czyli specjalnie przygotowanym na potrzeby warsztatów pomieszczeniu przy rozpalonym kominku. Zważywszy, że za oknami było mnóstwo śniegu, zabawa przy kominku była bardzo urokliwym akcentem pobytu w "Izerskim Potoku".

Po czwarte, Przecznica jest znakomitą bazą wypadową w wiele innych, ciekawych miejsc:

  • do Świeradowa- Zdroju jest 10 km
  • najbliższa baza narciarska oddalona jest o 8 km
  • do Zamku Czocha jest 20 km
  • do Zamku Frydlant jest 25 km
  • z Przecznicy rozciągają się liczne trasy piesze i rowerowe
  • w okolicy agroturystyki organizowane są wycieczki konne i hipoterapia

Ponadto, właściciele agroturystyki to bardzo mili ludzie, otwarci i życzliwi.

Na pewno wrócimy w to miejsce latem, aby pochodzić po okolicznych górkach i pojeździć na rowerze. Zdecydowanie mamy niedosyt tego miejsca. W pięć dni nie udało nam się nacieszyć urokiem Gór Izerskich, tym bardziej, że zaspy śnieżne nie były zbyt łaskawe dla wózka niemowlęcego.

4 myśli na “Góry Izerskie – dlaczego warto przyjechać do Przecznicy?

Dodaj komentarz