Przeskocz do treści

Nowe oblicze Parku w Szczodrem

Park w Szczodrem jeszcze do niedawna niczym nie odróżniał się od innych parków. Dzięki środkom unijnym dokonano jego rewitalizacji i obecnie naprawdę robi wrażenie. Świadczy o tym duże zainteresowanie nim nie tylko mieszkańców gminy Długołęka, ale także Wrocławian. W weekend w godzinach popołudniowych trudno tutaj znaleźć miejsce parkingowe, a na placu zabaw ustawiają się kolejki do niektórych atrakcji.

Park aktualnie oferuje mnóstwo atrakcji: kilka placów zabaw, ścieżki edukacyjne i sportowe, miejsca na piknik z hamakami, ławkami, wiklinową wioskę, labirynt oraz siłownię na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o plac zabaw to naprawdę imponuje ilością atrakcji. Znaleźć tutaj można plac piratów ze statkiem w centralnym punkcie, urządzenia do zabawy w wodzie i piasku, huśtawki wahadłowe, karuzela kapsułkowa i tarczowa, trampoliny, piaskownice, tunele oraz plac muzyczny.

Park w Szczodrem to dla najmłodszych prawdziwy raj…Hubercik ze swoją kuzynką nie mogli się zdecydować, z których atrakcji korzystać. Kajcia również znalazła coś dla siebie. Bardzo się cieszę, że tak blisko Wrocławia, a zwłaszcza jadąc z Psiego Pola powstało takie fajne miejsce. Nie dość, że dla najmłodszych czeka tutaj mnóstwo radości, to jeszcze park znajduje się z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

4 myśli na “Nowe oblicze Parku w Szczodrem

 1. Ola

  Park wygląda świetnie! Pamiętam go z czasów bylejakości, chociaż z drugiej strony był po prostu zielonym terenem i nie potrzebował specjalnych atrakcji, żeby można było tam spędzić czas z dala od miasta.
  Ale fajnie, że park zyskał nowy wygląd,a projektanci oraz wykonawcy tego nie popsuli i zaproponowali ludziom coś nowego, ciekawego. Oby więcej takich miejsc we Wrocławiu, bo tego tu brakuje.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Judyta Szkudlarek-Pitak

   To prawda. Rewitalizacja nas bardzo zaskoczyła. Tym bardziej, że każdy może znaleźć tutaj sobie coś dla siebie. I osoby aktywne i rodziny z dziećmi, i ci, którzy wolą poleniuchować na leżakach...

  1. Judyta Szkudlarek-Pitak

   Przyznam szczerze, że jeszcze w tym roku nie byliśmy w Parku Szczodrem i nie mam pojęcia, dlaczego nie działa wodny plac zabaw. W zeszłym roku byliśmy kilkakrotnie i wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Proponuję napisać do gminy z zapytaniem dlaczego ta część placu zabaw nie działa

Dodaj komentarz