Przeskocz do treści

O nas

Jesteśmy rodziną, która bardzo lubi podróżować. Staramy się znaleźć ciekawe miejsca zarówno blisko domu, jak i w dalszych zakątkach świata. Wyjazdy organizujemy samodzielnie od A do Z. Nie korzystamy z biur podróży. Podróżujemy niskobudżetowo, szukając miejsc z "duszą". Cenimy spokój, dlatego preferujemy miejsca gdzie nie ma tłumów turystów. 

Wiele osób pyta nas "Nie boicie się podróżować tak w ciemno z dziećmi?". Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować i trochę poczytać o miejscu destynacji, a satysfakcja i przyjemność z udanej podróży jest dla nas cenniejsza aniżeli zorganizowany wyjazd z podaniem wszystkiego na tacy. Rzecz jasna, z dziećmi podróżuje się inaczej niż samemu. Nieco inaczej też należy podejść do planowania i organizacji podróży, ale dzieci nie ograniczają. Jak to mawia mój znajomy podróżnik i bloger ograniczenia są tylko w naszych głowach.

Kim jesteśmy?


Kaja - urodziła się w sierpniu 2018 r. Swoją pierwszą podróż odbyła mając cztery miesiące. Na święta Bożegonarodzenia zdecydowaliśmy się polecieć na Maltę. Miała okazję więc w tak młodym wieku lecieć samolotem, płynąć promem, kursować publicznymi autobusami, a czasem w ramach odrobiny luksusu jechać lokalnymi taksówkami.

Hubert - urodził się w kwietniu 2015 roku. Ma na swoim koncie już kilkanaście wypraw, zarówno w Polsce oraz Europie. Zawsze cieszy się kiedy planujemy kolejny wyjazd. Nigdy się nie nudzi i zawsze znajdzie sobie coś do zabawy. Wystarczy kawałek gałęzi, kamyk, latarka podróżna i już zabawa jest udana.

Grzegorz- podróżuje "na własną rękę" już od 10 lat. To mniej więcej tyle się znamy już z moim mężem. Wcześniej także podróżował, ale w bardziej zorganizowany sposób. Odkąd się poznaliśmy zainspirowałam męża do innej formy zwiedzania świata. Na pierwszej naszej wspólnej wyprawie widziałam przerażenie w jego oczach i obawiałam się czy zwiedzanie z plecakiem, spanie czasem pod chmurką i niepewność co przyniesie kolejny dzień mu się spodobają, ale jak widać "połknął bakcyla" i jest niezastąpionym towarzyszem podróży. Ponadto, pasjonuje się fotografią i uwiecznia każdy nas wyjazd.

Judyta - niespokojny duch naszej rodziny:) Organizator i planer każdej podróży. Wracając z jednego wyjazdu myślę już o kolejnym. I nie muszą to być dalekie wypady, ale lubię mieć perspektywę. Podróżuję już samodzielnie ponad 12 lat. Mam za sobą wyprawy do Azji, Ameryki Południowej, a także mnóstwo wyjazdów po Europie i po Polsce. Szczególnie upodobałam sobie kontynent azjatycki. Swoją pracę doktorską pisałam na temat "Społeczno-kulturowych uwarunkowań rozwoju przedsiębiorczości w Azji Południowo-Wschodniej". Dzięki otrzymywanemu kilka lat temu stypendium spędziłam w Azji Południowo- Wschodniej kilka miesięcy, prowadząc badania terenowe i docierając w miejsca nie tylko turystyczne. Dzisiaj dzielę się swoim doświadczeniem, prowadząc szkolenia międzykulturowe.

Dlaczego blog i dlaczego akurat teraz?


Pomysł bloga powstał w mojej głowie już dawno temu. Zawsze jednak znalazła się jakaś wymówka. W tym przypadku prokrastynacja trwała dobre kilka lat:) Odkąd na świat przyszła Kaja i zaczęliśmy podróżować w czwórkę zaczęło mi brakować na istniejących blogach podróżniczych informacji praktycznych, niezbędnych z punktu widzenia mamy kilkumiesięcznego niemowlaka: czy na lotnisku można spokojnie odciągnąć pokarm, czy w samolocie jest odpowiedni przewijak, czy hotel jest przyjazny rodzinom z dziećmi itd. Fakt ten zmotywował mnie do tego, aby dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami mamy-podróżnika.