Przeskocz do treści

Park Wodny „Krośnicka Przystań”- dobra zabawa w dobrej cenie

Ciekawym odkryciem tego weekendu był Part Wodny Krośnicka Przystań. Przejeżdżaliśmy koło niego kilka razy, ale nigdy nie mieliśmy okazji z niego skorzystać. Zazwyczaj jeździmy na basen do Trzebnicy lub do Oleśnicy. Tym razem postanowiliśmy popływać w Parku Wodnym w Krośnicach. Sprawdziliśmy na Internecie godziny otwarcia i udaliśmy się w sobotę o godzinie 10 do Krośnickiej Przystani. Na miejscu okazało się, że podczas wakacji zmieniły się godziny otwarcia basenu, ale na stronie internetowej nikt tego nie zaktualizował. W rzeczywistości Park Wodny otwarty jest od godziny 11 do 21.

Nie chcieliśmy z dziećmi czekać godzinę, więc pojechaliśmy do babci, która mieszka w niedalekiej odległości od Krośnic. Ale w związku z tym, że Hubercikowi obiecaliśmy, że pokąpie się w basenie, popołudniu zrobiliśmy drugie podejście. Tym razem Grzesiu z Hubercikiem zrobili sobie męski wypad na basen, bo Kajcia była wymęczona upałem. Poza tym Kajcia nie jest miłośniczką większych akwenów wodnych (ona respektuje tylko kąpiel w wannie, każdy inny zbiornik poza wanną budzi jej wrodzoną niechęć). Kiedy chłopaki chłodzili się w basenie, my wybrałyśmy spacer okolicznymi ścieżkami.

Part Wodny Krośnicka Przystań obejmuje dwa baseny sportowe, 15-metrowy basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami (jedna zjeżdżalnia rurowa i druga zjeżdżalnia typu cebula), biczami i leżankami wodnymi, małe jacuzzi oraz brodzik dla najmłodszych. Na uwagę zasługuje fakt, że basen pływacki 25x16m ma ruchome dno, dzięki czemu basen może się zmienić w wielofunkcyjną nieckę odpowiednią do nauki pływania dla dzieci, aquaaerobiku czy zajęć rehabilitacyjnych. Jest to jedyny taki obiekt na Dolnym Śląsku. Na terenie obiektu znajduje się również siłownia, sala fitness i saunarium.

Basen jest kameralny. Nie ma tutaj tłumów jak we Wrocławiu. Byliśmy tam w sobotę w godzinach popołudniowych i była zaledwie garstka ludzi. Basen rekreacyjny jest bardzo przyjazny maluchom, ponieważ woda jest dobrze nagrzana. Co więcej, cena jest atrakcyjna. Cennik dostępny jest na stronie: https://www.krosnice.pl/asp/pl_start.asptyp=14&sub=275&subsub=324&menu=324&strona=1. Od 29 czerwca do 15 września obowiązuje promocja „godzinka plus” (dwie godziny w cenie jednej). Ponadto, Pani jeszcze dodatkowo naliczyła nam jakąś inną promocję i za dwie godziny pływania za jedną osobę dorosłą i dziecko zapłaciliśmy 14 zł. Muszę przyznać, że cena zrobiła na mnie wrażenie. A zważywszy na fajny basen i kameralne warunki na pewno będziemy tutaj częstymi gośćmi.

Wyjazd na basen do Krośnic można połączyć z przejażdżką kolejką wąskotorową. W okolicach kolejki można pobawić się na placu zabaw, udać się na długi spacer wyznaczonymi ścieżkami pieszymi rowerowymi, pogrillować lub popływać na łódce czy rowerku wodnym.

 

Dodaj komentarz