Przeskocz do treści

Park Wodny „Krośnicka Przystań”- dobra zabawa w dobrej cenie

Ciekawym odkryciem tego weekendu był Part Wodny Krośnicka Przystań. Przejeżdżaliśmy koło niego kilka razy, ale nigdy nie mieliśmy okazji z niego skorzystać. Zazwyczaj jeździmy na basen do Trzebnicy lub do Oleśnicy. Tym razem postanowiliśmy popływać w Parku Wodnym w Krośnicach. Sprawdziliśmy na Internecie godziny otwarcia i udaliśmy się w sobotę o godzinie 10 do Krośnickiej Przystani. Na miejscu okazało się, że podczas wakacji zmieniły się godziny otwarcia basenu, ale na stronie internetowej nikt tego nie zaktualizował. W rzeczywistości Park Wodny otwarty jest od godziny 11 do 21.

Nie chcieliśmy z dziećmi czekać godzinę, więc pojechaliśmy do babci, która mieszka w niedalekiej odległości od Krośnic. Ale w związku z tym, że Hubercikowi obiecaliśmy, że pokąpie się w basenie, popołudniu zrobiliśmy drugie podejście. Tym razem Grzesiu z Hubercikiem zrobili sobie męski wypad na basen, bo Kajcia była wymęczona upałem. Poza tym Kajcia nie jest miłośniczką większych akwenów wodnych (ona respektuje tylko kąpiel w wannie, każdy inny zbiornik poza wanną budzi jej wrodzoną niechęć). Kiedy chłopaki chłodzili się w basenie, my wybrałyśmy spacer okolicznymi ścieżkami.

Part Wodny Krośnicka Przystań obejmuje dwa baseny sportowe, 15-metrowy basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami (jedna zjeżdżalnia rurowa i druga zjeżdżalnia typu cebula), biczami i leżankami wodnymi, małe jacuzzi oraz brodzik dla najmłodszych. Na uwagę zasługuje fakt, że basen pływacki 25x16m ma ruchome dno, dzięki czemu basen może się zmienić w wielofunkcyjną nieckę odpowiednią do nauki pływania dla dzieci, aquaaerobiku czy zajęć rehabilitacyjnych. Jest to jedyny taki obiekt na Dolnym Śląsku. Na terenie obiektu znajduje się również siłownia, sala fitness i saunarium.

Basen jest kameralny. Nie ma tutaj tłumów jak we Wrocławiu. Byliśmy tam w sobotę w godzinach popołudniowych i była zaledwie garstka ludzi. Basen rekreacyjny jest bardzo przyjazny maluchom, ponieważ woda jest dobrze nagrzana. Co więcej, cena jest atrakcyjna. Cennik dostępny jest na stronie: https://www.krosnice.pl/asp/pl_start.asptyp=14&sub=275&subsub=324&menu=324&strona=1. Od 29 czerwca do 15 września obowiązuje promocja „godzinka plus” (dwie godziny w cenie jednej). Ponadto, Pani jeszcze dodatkowo naliczyła nam jakąś inną promocję i za dwie godziny pływania za jedną osobę dorosłą i dziecko zapłaciliśmy 14 zł. Muszę przyznać, że cena zrobiła na mnie wrażenie. A zważywszy na fajny basen i kameralne warunki na pewno będziemy tutaj częstymi gośćmi.

Wyjazd na basen do Krośnic można połączyć z przejażdżką kolejką wąskotorową. W okolicach kolejki można pobawić się na placu zabaw, udać się na długi spacer wyznaczonymi ścieżkami pieszymi rowerowymi, pogrillować lub popływać na łódce czy rowerku wodnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *