Przeskocz do treści

Spacer po Lesie Bukowym…

Tym razem przejeżdżając przez Trzebnicę postanowiliśmy zajrzeć do Lasu Bukowego. Jaka sama nazwa sugeruje Las obfituje w buki w różnym wieku. Przypuszcza się, że te najstarsze mają ponad 200 lat. Las ten pełnił na przełomie XIX i XX wieku rolę parku zdrojowego. W tym okresie Trzebnica była miejscowością uzdrowiskową, do której tłumnie przybywali mieszkańcy Wrocławia w celach leczniczych i relaksacyjnych.

Las położony jest na wzgórzu. Najwyższy punkt tego miejsca ma 244 m n.p.m i określany jest jako Trzy Widoki.  Dawniej na tym wzgórzu stała wieża widokowa, z której roztaczał się widok na miasto i okolicę. Aż szkoda, że wieża ta nie przetrwała do dzisiaj…Tym bardziej, że okolica jest przepiękna i byłoby co z niej podziwiać.

Ścieżki w Lesie są dość szerokie, więc na większości odcinków można bez problemów przejechać wózkiem. Na pewnych etapach podejście z wózkiem jest bardziej wymagające, niemniej jednak możliwe. Idąc główną ścieżką napotkać można kapliczki Drogi Krzyżowej. W lasku znajduje się też przepiękny Kościół pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli. Obok świątyni znajduje się grób Feliksa Plitzko, ostatniego pustelnika opiekującego się Kościołem. W Lesie Bukowym napotkać można liczne tablice edukacyjne, które dodatkowo uatrakcyjniają spacer najmłodszym.

Wizyta w Lesie Bukowym to fajna opcja na niedzielne przedpołudnie. Spacer w jesienny poranek pośród drzew i mieniącej się kolorystyki liści był bardzo przyjemnym akcentem tego refleksyjnego weekendu.

Spacer po Lasku Bukowym można połączyć także z wizytą w Trzebnickim Parku Wodnym "Zdrój" czy zabawą na całkiem sporym placu zabaw w Parku Solidarności.

Gdzie zaparkować samochód?

Przy wejściu do Lasu Bukowego znajduje się niewielki parking. My przyjechaliśmy do Lasu w niedzielę z rana około godz. 10, więc nie było problemu z zaparkowaniem. Kiedy wyjeżdżaliśmy około 13, parking był już pełny. Alternatywą jest także zaparkowanie pojazdu na parkingu przy Aquaparku.

Gdzie zjeść?

Po długim spacerze i zabawie na placu zabaw porządnie zgłodnieliśmy. Na ucztę udaliśmy się do czeskiej restauracji Česká Beseda https://www.facebook.com/besedaceska. Zjedliśmy tutaj naprawdę pyszne dania, a sam fakt, że chwilę czekaliśmy na stolik świadczy o tym, że miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto, personel jest przemiły. Mimo tłoku kelnerzy znaleźli czas, aby wydzielić nam strefę z miejscem na wózek i przestrzenią dla dzieci.

Dodaj komentarz